Pažintis su Marijampole

J. Jablonskio paminklas, Žemaitės kapas, Tremties muziejus,  palaimintojo J. Matulaičio kapas - altorius, J. Basanavičiaus tėviškė Ožkabaliai

Pažintį su Marijampolės miestu pradėsime nuo Rygiškių Jono gimnazijos istorijos muziejaus. Prie gimnazijos yra paminklas kalbininkui Jonui Jablonskiui, būtent vienu iš jo slapyvardžių ir pavadinta gimnazija. Daug įdomių faktų sužinosime apie žymiausius gimnazijos auklėtinius, stovėjusius prie Lietuvos valstybingumo ir lietuviškos kultūros ištakų: J. Jablonskį, J. Basanavičių, V. Kudirką, P. Kriaučiūną, A. J. Greimą, V. Mykolaitį – Putiną, pal. J. Matulaitį, taip pat čia besimokiusius 1918 m. Vasario 16 – osios Nepriklausomybės akto signatarus, daugybę mokslininkų ir menininkų. Muziejus siūlo ir įvairias edukacijas.

Mūsų pažintį su Marijampolės istorija pratęsime Marijampolės Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejuje. Čia saugoma pokario 1944-1954 metais partizaninių kovų ir masinių nuo 1941 m. birželio 14 d. iki 1953 m. tremčių atmintis. Muziejuje sukaupta gausi to laikotarpio medžiaga: partizanų ginklai, laiškai, prisiminimai, nuotraukos, tremtinių ir partizanų buities reikmenys, dokumentai.

Aplankysime rašytojos Žemaitės kapą, prisiminsime jos kūrybą ir įdomią biografiją, palaimintojo J. Matulaičio kapą-altorių Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje, sužinosime, kuo jis nusipelnė Lietuvai ir kodėl tapo palaimintuoju.

Kelionės metu dar kartą prisiminsime Jono Basanavičiaus gyvenimo kelią ir ryšius su Marijampole, sužinosime, kad 1873 m. baigė Marijampolės gimnazijos keturias klases...  Aplankysime J. Basanavičiaus tėviškę. Ožkabaliuose atstatyta Basanavičių sodyba, jos gyvenamajame name įrengta memorialinė ekspozicija, o šalia sodybos yra pasodintas Lietuvos Tautinio Atgimimo ąžuolynas. Teminės ekskursijos arba edukacijos metu papildysime savo žinias apie J. Basanavičių, Marijampolės kraštą, įžymius žmones.


Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.
Susisiekite