Pažintis su Panevėžio kraštu

Pašilių stumbrynas, Panevėžys: seniausias Panevėžio pastatas, Nepriklausomybės aikštė, J. Miltinio teatras, Kristaus Karaliaus katedra, Knygnešių muziejus, Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir sąjūdžio muziejus.

Pirmasis mūsų sustojimas bus Pašilių stumbryne. Čia susipažinsime su  stumbrais, kurie įrašyti  į Lietuvos ir į tarptautinę Raudonąją knygą. Stumbras – didžiausias šiuo metu Lietuvoje gyvenantis žvėris: patinai būna net iki 1,9 m aukščio ir 1000 kg svorio, patelės - iki 1,6 m aukščio ir 400 - 500 kg svorio. Nuo apžvalgos aikštelės galėsime stebėti šių gyvūnų gyvenimą, pamatyti, kaip jie maitinasi, kokie jų tarpusavio santykiai bandoje.

Susipažinę su galiūnais stumbrais lankysimės Panevėžyje – Aukštaitijos sostinėje. Panevėžys – penktasis pagal dydį miestas Lietuvoje. Apžvalginės ekskursijos metu pamatysime Kristaus Karaliaus katedrą,  seniausią pastatą Panevėžyje –1614 m. Žemaitijos ir Upytės seniūno Jeronimo Valavičiaus pastatytą Upytės pavieto teismo archyvą. Centre pamatysime Nepriklausomybės aikštę ir J. Miltinio dramos teatrą. Vėliau apžiūrėsime Cido areną, kuri keičia spalvą kaip koks chameleonas ir  išsiskiria  tuo, kad vienintelė Baltijos šalyse turi dengtą dviračių treką iš sibirinių pušų lentelių.Toliau mūsų maršrute – Nevėžio senvagė. Čia pasivaikščiojimui nutiesti patogūs takai, tilteliai. Yra daugybė gėlynų ir skulptūrų. Užkopę iš senvagės stačiais laiptais galėsime atrasti Panevėžio įkūrėjo kunigaikščio Aleksandro paminklą, kuris rankose laiko bažnyčią. Užsuksime ir į Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir sąjūdžio muziejų,  kuris buvo atidarytas 2004 m.  simbolinėje vietoje – buvusiose Sąjūdžio Panevėžio grupės patalpose. Moderni skaitmeninė ekspozicija ir vaizdo filmai  supažindina su svarbiausiais antisovietinio judėjimo etapais ir įvykiais. Taip pat parengta nemažai edukacinių programų moksleiviams, kuriose, užsakius iš anksto taip pat galima sudalyvauti.

Atsisveikinę su Panevėžiu, patrauksime link Knygnešių muziejaus. Unikalus Juozo Tumo - Vaižganto ir knygnešių muziejus įkurtas vaizdingose Krekenavos apylinkėse, Ustronės vienkiemyje esančios sodybos klėtyje. Čia XIX a. buvo Garšvių knygnešių bendrovės susibūrimų vieta, buvo slepiama draudžiama spauda,  O svirnas susijęs ir su rašytojo J. Tumo-Vaižganto gyvenimu ir veikla. Čia galima daug sužinoti apie Panevėžio krašto istoriją ir dar sudalyvauti įvairiose edukacinėse programose.


Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite