Senosios Lietuvos sostinės

Senųjų Trakų pilies istorija, Trakų pusiasalio pilis, pasiplaukiojimas laivu aplink salos pilį, Kernavės piliakalniai.

Susipažinimą su senosiomis Lietuvos sostinėmis pradėsime nuo Senųjų Trakų. Tai Vytauto Didžiojo gimtinė. Į ją veda Vytauto Didžiojo kelias, kurį žymi 1998 – 2000 m. pastatytos 9 medžio skulptūros, kurios simbolizuoja kunigaikščio nuopelnus, darbus, mūšius. Senųjų Trakų pilis stovėjo ant kalvos, kurią juosė gilus griovys. Dabar buvusios pilies teritorijoje stovi Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai ir Šv. Benedikto bažnyčia, joje galima pamatyti vieną įspūdingiausių paveikslų bažnyčioje – įžymaus tapytojo S. Čechavičiaus „Šv. Benediktą“.  Bažnyčios šventoriuje stovi Švč. Marijos su Kūdikiu koplytstulpis. Tai vienas iš 9 koplytstulpių, sukurtų simboliniame Vytauto Didžiojo kelyje. Skulptūra simbolizuoja skaisčią motinystę ir prisirišimą prie gimtinės, bet daugumai ji primena pagonę vaidilutę Birutę, laikančią savo sūnų Vytautą ant rankų...

Atvykę į Trakus susipažinsime su Trakų salos ir pusiasalio pilių istorija. Senieji mūrai galėtų mums labai daug papasakoti apie Kęstutį ir Vytautą, apie Jogailą ir Aleksandrą, apie kryžiuočių žygius ir apie didvyrišką pilių gynybą, apie jų prabangą ir garbius svečius... Visą tai, be abejo, išgirsime iš mūsų gido pasakojimų.

Savo apsilankymą Trakuose pabaigsime  pasiplaukiojimu laivu po Galvės ežerą. Dar kartą pamatysime galingus mūrus ir bokštus, iš kurių kadaise sargybiniai atidžiai žiūrėjo į keturias pasaulio puses ir stebėjo, ar nesiartina priešas, išgirsime įdomias legendas apie ežero salas ir lobius ir grįžę į krantą, važiuosime į pirmąją Lietuvos sostinę Kernavę. Ekskursijos metu susipažinsime su apipinta legendomis Kernavės miestelio ir apylinkių kilme, vietovės istorija, užsuksime į neogotikinę raudonų plytų Šv. Mergelės Marijos bažnyčią,  pasigrožėsime penkių įspūdingų piliakalnių ir Neries slėnio sukurta panorama, pasivaikščiosime legendomis apipintame Pajautos slėnyje ir būtinai užkopsime į piliakalnius.


Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.

Susisiekite