Šiaulių krašto vienuolynai

Kryžių kalnas ir pranciškonų vienuolynas, Benediktinų vienuolynas Palendriuose, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, Šiluvos koplyčia.

Vyksime prie garsiojo Kryžių kalno. Kada ir kodėl žmonės čia pradėjo statyti kryžius? Manoma, kad pirmieji kryžiai Jurgaičių piliakalnyje atsirado kaip nuoširdaus liaudies pamaldumo ir dėkingumo Dievui ženklai. Yra ir antra versija –  pagerbti čia palaidotus XIX a. sukilėlius ir sykiu pasipriešinti caro valdžiai, draudusiai statyti kryžius. 300 metrų nuo Kryžių kalno randasi pranciškonų vienuolynas, pastatytas Popiežiaus Jono Pauliaus II iniciatyva. Kertinis vienuolyno akmuo išrėžtas iš La Vernos kalno ir Popiežius Jonas Paulius II jį pašventino. Tame akmenyje saugoma kapsulė su vienuolyno steigimo dokumentais.
Mūsų išvykos metu taip pat išgirsime  Palendrių Šv. Benedikto vienuolyno bei bažnyčios istoriją ir pamatysime  didingą sakralinį kompleksą  ant iškilios kalvos, įvedančios į Žemaičių aukštumą.

 Po to vyksime į Tytuvėnų miestelį, apžiūrėsime XVII -XVIII a. Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos, Angelų karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblį. Jame galima atrasti gotikos, renesanso ir baroko architektūrinių stilių bruožus, pasigrožėti arkadomis, uždarais kiemais, šventųjų laiptų koplyčia ir pamatyti malonėmis garsėjantį Švč. Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslą.

O edukacinės programos metu sužinosime apie vienuolynų vaistažolių sodelių augalus, bandysime iš kvapo atpažinti žoles „gyduoles“, minsime mįsles, bandysime išgirsti žolynų muzikos garsus. Vienuolynas garsėja ir savo biblioteka. Apsilankę  galėsime apžiūrėti  seniausias vienuolyno registracijos knygas, vizitacijos aktus, vyskupo Motiejaus Valančiaus laiškus. O žąsies plunksną pamirkę į rašalą, parašyti labiausiai patikusią lotynišką sentenciją...

Be to, turėsime progą pamatyti  Švč. Mergelės Marijos garbei pastatytą Šiluvos koplyčią. Kodėl? Nes Švč. Mergelės Marijos apsireiškimas Šiluvoje 1608 metais laikomas vienu pirmųjų Marijos pasirodymų Europoje, o koplyčią suprojektavo Antanas Vivulskis, žymus architektas, kuris yra palaidotas Vilniuje Rasų kapinėse, o jo suprojektuoti Trys Kryžiai tapo vienu iš Vilniaus simboliu.Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.

Susisiekite