Suvalkijos dvarai

Gelgaudiškio dvaro tradicijos, Kidulių dvaro istorija ir dabartis, Suvalkijos perlas Paežerių dvaras, Zyplių dvaro atradimai.

Mūsų kelionės tikslas – apžiūrėti gražiausius Suvalkijos regiono dvarus, kurių iki II pasaulinio karo buvo tikrai nemažai, manoma, kad apie 100...  Akivaizdu, kad nemažai jų sulaukė liūdno likimo, o iki šių dienų išliko bei naujai atgimė tik keletas. Vienas jų – Paežerių dvaras, į kurį pirmiausia ir užsuksime. Šis dvaras yra įsikūręs vaizdingame gamtos prieglobstyje,  rūmus iš visų pusių supa dvaro parkas ir sodas, užimantis 12 ha plotą, netoli ežero pakrantės, ir išsiskiria savo architektūra – yra klasicizmo laikotarpio garsiojo Martyno Knakfuso kūrinys. Mūsų laukia naujai įrengti pasivaikščiojimo takai parke bei senasis dvaro ąžuolas, kuris byloja apie turtingą dvaro gyvenimą praeityje. Rūmuose galėsime pamatyti atkurtą XVIII amžių menančią aplinką, o kituose dvaro pastatuose – Vilkaviškio krašto muziejaus ekspozicijas. Pažintį su dvaru baigsime apsilankymu Belvederio bokšto apžvalgos aikštelėje.

Toliau vyksime į Zyplius, kur susipažinsime su Zyplių rūmų architektūra, jų istorinių savininkų asmenybėmis ir svečių gausa bei su gražiai sutvarkytu didžiuliu parku. Dvaro architektūrinį ansamblį sudaro 11 pastatų: rūmai, dvi oficinos, virtuvė, karvidė, arklidė, tvartas, svirnas, ratinė, kumetynas, šunidė... Šiandien dvaras – vienas iš labiausiai lankomų objektų Šakių rajone. Buvusiose dvaro arklidėse yra įrengta Zyplių dvaro galerija, čia eksponuojama daug meno kūrinių: paveikslų, rankdarbių, keramikos bei kitų dirbinių. Galima dalyvauti ir smagiose edukacijose: viename iš dvaro ūkio pastatų įkurta kalvė, kitame – keramikos dirbtuvės. O buvusioje vežiminėje lankytojų laukia Zanavykų muziejus... Dvaras yra labai svetingas, bet mūsų dar laukia Kiduliai – kairiajame Nemuno krante, priešais Jurbarką įsikūręs miestelis. Kidulių dvaro rūmai neoklasicistiniai,  statyti  dar XIX a. Ne visi turbūt žino, kad jame 1807 metais gyveno Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas III su žmona Luize, o pas jį pasikalbėti atvykdavo Rusijos caras Aleksandras I... Šiomis dienomis Kidulių dvaro rūmuose rengiamos XIX a. pradžios dvaro šokių popietės. Čia kviečiama šokti, dainuoti, lipdyti, medituoti, žaisti pojūčių žaidimus, sustoti, pagalvoti ir bandyti perskaityti senas knygas – sujungti praeitį su dabartimi.

Ir dar ne viskas – laukia Gelgaudiškio dvaras – XIX a. architektūros ansamblis. Tai vienas originaliausių ir didžiausių Lietuvos dvarų ansamblių. Teatralizuotos ekskursijos metu apsilankysime  jaukiose, ypatingą aurą išsaugojusiose Gelgaudiškio dvaro menėse, susipažinsime su turtinga jo istorija, pasivaikščiosime parko takais ir keliausime namo.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.


Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite