Aukštaitijos kultūros paveldas ir dvarų lobiai

Videniškių vienuolynas, Alantos dvaras, Svėdasų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, rašytojo J. Tumo–Vaižganto paminklas, Adomynės dvaras.

Pirmas mūsų sustojimas bus Videniškių vienuolyne. Spėjama, kad čia XVIII a. buvo parašyta Mykolo Olševskio knyga  „Broma, atverta ing viečnastį“. Yra teigiama, kad „Broma...“  tapo Baroko „bestseleriu“, buvo išleista apie 18 kartų, taip pat išversta į lenkų kalba. Daugiau faktų apie knygą ir jos autorių sužinosime ekskursijos metu.

Apsilankysime ir Alantos dvaro sodyboje. Jis yra žinomas jau nuo XV a. pradžios, kuomet Vytautas Didysis jį dovanojo savo broliui Žygimantui Kęstutaičiui. Vėliau ilgą laiką dvarą valdė garsioji Radvilų giminė. Dvare dabar veikia Vaidoto Žuko meno galerija. Čia rengiamos šiuolaikinio meno parodos, o antrame dvaro aukšte 2019 metais įkurtas iš Alantos krašto kilusio palaimintojo Teofiliaus Matulionio muziejus.

Toliau kelias mus nuves iki Svėdasų miestelio. Pamatysime pačiame miestelio centre 1937 m. pastatytą paminklą lietuvių literatūros klasikui J.Tumui-Vaižgantui bei Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią.

Pažintį su svetingu kraštu baigsime Adomynėje. Pamatysime Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčią ir Adomynės dvarą, kuriame verda kultūrinis gyvenimas ir vyksta edukaciniai užsiėmimai. Dvaras yra romantiškojo klasicizmo medinės architektūros paminklas, jis yra įrašytas į Lietuvos kultūros vertybių registrą.

Mūsų kelionės metu taip pat galima sudalyvauti pasirinktoje edukacinėje programoje (prašome teirautis agentūroje).

Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.

Susisiekite