Vilniaus apylinkių parkai

Pavilnių regioninis parkas, Vilnios slėnis, Pūčkorių atodanga, Verkių dvaro ansamblis, Europos parkas.

Pažintį su Vilniaus apylinkėmis pradėsime nuo Pavilnių regioninio parko širdies – Vilnios slėnio. Pasivaikščiosime Pūčkorių pažintiniu taku – aplankysime Pūčkorių atodangą (65 m. aukščio), kuri yra laikoma vienu įspūdingiausiu geologiniu paminklu. Šalia Pūčkorių atodangos, Vilnios pakrantėje atrasime ir saulės laikrodį, Pūčkorių malūno užtvanką, “beždžionių” tiltą ir kt. vertus dėmesio objektus.

Būtinai užsuksime į Markučius ir aplankysime parką su tvenkiniais, išvysime A. Puškino paminklą ir bandysime atspėti poeto ryšius su Vilniumi.

Sekantis mūsų sustojimas bus Verkių regioniniame parke. Vilniečių ir miesto svečių mėgstama pasivaikščiojimo vieta – ant Neries kranto stūksantis Verkių ansamblis. Tai klasicistinis rūmų kompleksas, supamas parko. Nuo įrengtos regyklos atsiveria graži panorama į Neries upę, Trinapolio bažnyčią, didelius miškų masyvus. Gidas mums papasakos gražias legendas apie šią vietą, sužinosime apie tai, kad Verkiai buvo pagoniškojo kulto vieta ir Krivių krivaičių sūnaus Lizdeikos gimtine.

Kelionę užbaigsime Europos parke, kur turėsime galimybę paliesti patį Europos žemyno centrą, sužinoti kryptis ir atstumus iki visų Europos sostinių, surasti didžiausią pasaulyje krėslą, pilną vandens, eiti prieš laiką amžinybės spirale, pasiklysti atminties labirinte, pasiūbuoti kelias tonas sveriantį akmenį... Muziejuje siūloma ir įdomių edukacinių užsiėmimų: čia galima paieškoti lobių, pabūti menininku, net pasigaminti sapnų gaudyklę. Europos parko internetinėje svetainėje yra parašyta, kad tai „vieta, kurioje susitinka menas ir gamta, palieka neišdildomą įspūdį kiekvienam atvykusiam“. Ar tikrai taip – pasakysite mūsų gidui po ekskursijos!

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite