Vilniaus įdomioji architektūra

Kviečiame pabandyti susipažinti su Vilniumi kaip su įvairių architektūrinių stilių miestu. Pradėsime nuo gotikos. Ar žinote, kad gotika - tai viduramžių Europos architektūros ir dailės stilius?  Į Lietuvą atėjo XIV a. antroje pusėje kartu su krikščionybe ir plytų mūro technika. Visi žinome, kad Šv. Onos bažnyčia arba Gedimino bokštas yra išlikę iš tų senųjų laikų. O kas dar? Skaičiai kalba patys už save: Vilniuje galima atrasti apie 280 gotikinių pastatų arba jų fragmentų. Kartais jie slepiasi po tinkais arba rūsiuose, kartais tarp kitų pastatų arba jų viduje. Tad maršrutas bus tikrai įdomus, nes pamatysime ne tik „raudonųjų plytų“ Vilnių, bei ir išgirsime nemažai tikrų istorijų bei legendų apie tų laikų miestą, jo gyventojus ir jų gyvenimo būdą.

Toliau mūsų laukia renesansas ir barokas. Jie atkeliavo į Vilnių beveik vienu metu – renesansas kaip prašmatnių didikų rūmų ir pilių stilius, o barokas dominavo  bažnyčių ir vienuolynų architektūroje. Ne veltui 1994 m. Vilniaus istorinis centras buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą, kaip miestas, turintis didžiausią barokinį senamiestį visoje Rytų ir Vidurio Europoje.

Šalia išvardintų stilių Vilniuje galima pamatyti keletą tikrai įspūdingų klasicizmo pavyzdžių, yra modernizmo pastatų, kurie tikrai nustebins ne vieną architektūros žinovą ir, be abejo, šiuolaikinė statyba taip pat turi nemažai savo gerbėjų. Pasirinktų ekskursijų metu sužinosime daug įdomių faktų iš miesto praeities ir dabarties, panagrinėsime, kaip ir kodėl miestas keičiasi, kas veikia naujų architektūrinių stilių atėjimą, net kiek kartų pasikeitė vienas arba kitas pastatas, kodėl politinė situacija keičia miesto veidą ir daug kitų netikėtų dalykų...

Mūsų maršrutai:


1. Raudonųjų plytų Vilnius
Šv. Mikalojaus bažnyčia,  Šv. Jonų bažnyčia,
Pilies gatvė, Šv. Onos ir Šv. Pranciškaus bažnyčios,
Gedimino kalno pilies vakarinis bokštas.

2. Renesansas ir klasicizmas Vilniuje
Žemutinės pilies architektūrinis ansamblis,
arkikatedra bazilika, Pilies gatvė, Šv. Mykolo bažnyčia,
Prezidentūra, Alumnatas, Aušros vartai.
3. Barokas Vilniuje
Šv. Teresės bažnyčia, Šv. Dvasios cerkvė, Švč.
Trejybės vartai, Šv. Kazimiero bažnyčia,
Šv. Dvasios bažnyčia, Šv. Kazimiero koplyčia.Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.
Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.
Susisiekite