Vilniaus istorija plačiau

Kviečiame susipažinti su Vilniumi kaip su miestu, kuris visada yra įvykių sūkuryje, kuriame gimsta socialiniai, tautiniai arba politiniai judėjimai, kuriame kovojama už laisvę, nepriklausomybę ir žmogaus teises. Vilniaus centre beveik kiekvienas pastatas gali papasakoti savo istoriją, „pristatyti“ savo gyventojus, priartinti mums jų veiklą ir nuopelnus. Netikite? Tad kviečiame į Vilniaus gatves.
Kartu paieškosime A. Smetonos arba M.K. Čiurlionio namų, sustosime prie karaliaus Mindaugo, J. Basanavičiaus arba Vileišių paminklo ir priminsime jų įnašą į mūsų valstybės istoriją. Ar žinote, kas buvo Jurgis ir Marija Šlapeliai – jų šeimos istorija, be abejo, nusipelnė atskiro gido pasakojimo, o Signatarų namuose susipažinsime su ekspozicija skirta Lietuvos valstybės atkūrimo istorijai ir Vasario 16-osios Akto signatarams.

Kitos temos – apie tautas, kurios gyveno ir gyvena Vilniuje. Visi žinome, kad sostinės istorijos ir dabarties pažinimas neįmanomos be supratimo, kad čia gyvena lietuviai ir lenkai, rusai ir žydai, karaimai ir totoriai, vokiečiai ir ukrainiečiai ir daug kitų tautų atstovų. Jie visi kartu sukūrė mūsų šiandieninį Vilnių ir nenustoja dirbti jo labui ir dabar. Atskirai verta pakalbėti apie Gaono veiklą, apie tragišką žydų istoriją ir Holokaustą.

Kur gyvena daug įvairių tautų, atsiranda ir daugiau religinių bendruomenių. Vilnius – ne išimtis. Religijos pamokėlėje Vilniuje susipažinsime su vienuolynų istorija ir architektūra, sužinosime kuo skiriasi bažnyčia nuo cerkvės, kur buvo mečetė, kas meldžiasi kenesėje. Sunku patikėti, bet vienuolynų veikla yra labai įdomi ir paslaptinga. Užsuksime į vienuolynų kiemus, pamatysime įspūdingus pastatus, sužinosime, kodėl jauni žmonės stodavo į vienuolynus, kaip jie ten gyveno...1. Nepriklausomybės keliais

Karaliaus Mindaugo paminklas, A. Smetonos namas Vilniuje, V. Kudirkos aikštė ir paminklas,
Signatarų namai, Jurgio ir Marijos Šlapelių namai, J. Basanavičiaus namas Vilniuje,
J. Basanavičiaus paminklas, filharmonija,
M. K. Čiurlionio namas-muziejus, paminklas broliams Vileišiams.

2. Religijos pamokėlė Vilniaus senamiestyje

 Vilniaus vienuolynai ir įvairių konfesijų bažnyčios.

3. Žydiškasis Vilnius

Žydų gatvė, Žydų Mažasis ir Didysis getai, Žydų muziejus, Sinagoga,
Gaono paminklas, paminklas Čijunei Sugiharai.Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite