Visagino miestas

Ignalinos atominės elektrinės lankytojų centras, Visaginas –  akvariumų muziejus-salonas, didžiausias Lietuvos ežeras – Drūkšiai, A. Hrebnickio muziejus Rojaus kaime.

Apsilankę Ignalinos atominės elektrinės informacijos centre galėsime susipažinti su informacija apie buvusią galingiausią pasaulyje Ignalinos AE, kuri buvo statoma ne tik Lietuvos, bet ir buvusios Sovietų Sąjungos vientisos Šiaurės-Vakarų energetikos sistemos poreikiams tenkinti. Sužinosime, kodėl elektrinė vadinasi Ignalinos AE, nors randasi Visagine, kas dabar vyksta elektrinės patalpose ir daug kitų įdomių dalykų... Keliausime ir  prie Drūkšių ežero. Tai didžiausias ežeras Lietuvoje, jo bendras plotas yra beveik 4 500 hektarų ir jo pakrantės yra pačiame Lietuvos pakraštyje prie valstybinės šalies sienos. Ar žinote, kad ežero vanduo  buvo naudojamas atvėsinti elektrinės reaktorių ir atgal į ežerą sugrįždavo keliais laipsniais šiltesnis. Dėl to net ir žiemą dalis ežero neužšaldavo. Pasivaikščiosime ir „drugelių“ miesto gatvėmis, aplankysime akvariumų muziejų-saloną.

Pabaigai keliausime į Ignalinos krašto muziejaus padalinį,  kuris yra nedideliame Rojaus kaimelyje, kurį įkūrė tuo metu žymiausias Lietuvos sodininkystės pomologas, Peterburgo miškų instituto profesorius Adomas Hrebnickis. Visą savo gyvenimą jis buvo pašventęs obuolių, kriaušių, vyšnių, slyvų veislių tyrinėjimui,  iš čia kilo daugelis vaismedžių rūšių, o tarp jų ir ananasiniai obuoliai. Dabar čia veikia Profesoriaus Adomo Hrebnickio memorialinis muziejus, vyksta edukaciniai renginiai, o lankytojų laukia vaisiais kvepiantis sodas.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite