Žavinga Suvalkijos ir Dzūkijos gamta

Aukštadvaris, Velnio duobė, Birštono kurortas, Punia (Margio kalnas), Nemuno kilpų regioninis parkas, Balbieriškio kilpa,  Žuvinto biosferos rezervatas.

Vyksime vaizdingu keliu link Aukštadvario ir apžiūrėsime paslaptingąją Velnio duobę. Tai geologinis gamtos paminklas, įtrauktas į Europoje labiausiai saugomų 100 gamtos paminklų sąrašą, apie 40 metrų gylio. Velnio duobės paslapčių takas veda apačion, kur randasi 60 metrų skersmens pelkė.

Sekanti stotelė – Birštonas. Tai žavus kurortas, įsikūręs ant Nemuno kranto. Dalyvausime ekskursijoje po miestą, aplankysime mineralinio vandens šaltinius, pasivaikščiosime po Vytauto ir miesto parką, taip pat turėsime galimybę išbandyti  sveikatingumo  S. Kneipo takelius bei mineralinio vandens garavimo bokštą.  Birštonas yra labai svetingas, jame gausu pažintinių takų, teminių ekskursijų, paruoštų įdomių edukacijų – tad laiką čia praleisime tikrai prasmingai.

Ekskursiją tęsime kopdami į aukščiausią Lietuvoje Birštono apžvalgos bokštą.  Bokšto apžvalgos aikštelė – 45 m aukštyje, viso bokšto aukštis – 55 m. Priešais bokštą įrengtas stendas, kuriame galima susipažinti su Nemuno kilpų regioninio parko kraštovaizdžiu. Netoliese legendinė Punia – vienas iš 14 seniausių ankstyvųjų Lietuvos miestų. Manoma, kad būtent Punioje ant piliakalnio stovėjo Pilėnų pilis, kurią 1336 m. užpuolė kryžiuočiai ir vietos gyventojai, vadovaujami kunigaikščio Margirio, nepasidavė, bet susidegino.

O tolesnėje mūsų ekskursijoje trumpam paliksime miestus ir miestelius, pamiršime istorijos įvykius ir keliausime į tikrąją paukščių karalystę –  Žuvinto biosferos rezervatą. Direkcijos pastate įrengta nauja interaktyvi ekspozicija, pristatanti apsistojančius ir praskrendančius sparnuočius, jų balsus. Čia galima sužinoti ir apie unikalaus kampelio – Buktos girios augalų, grybų rūšis ir gauti daug kitos naudingos informacijos apie Lietuvos gamtą. O po ežero platybes galima pasižvalgyti iš čia pat esančio bokštelio bei pasivaikščioti pažintiniu taku.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite