Žemaitijos nacionalinis parkas

Platelių ir Beržoro medinės bažnyčios, Platelių ežeras, Plokštinės šaltojo karo muziejus

Mūsų kelionę į Žemaitijos nacionalinį parką pradėsime nuo Plokštinės šaltojo karo muziejaus lankymo. Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje. Šioje ekspozicijoje pateikiama vaizdinė bei grafinė medžiaga, pasakojanti apie kažkada buvusios visiškai slaptos sovietinės imperijos branduolinės ginkluotės organizavimo bei veikimo principus, čia taip pat demonstruojami kovinių raketų bei kitų Šaltojo karo ginkluotės rūšių pavyzdžiai bei maketai.

Poilsio valandėlei stabtelime prie Platelių ežero. Legendomis apipintas Platelių ežeras ir jo apylinkės - vienas iš gražiausių Žemaitijos kampelių. Nuo ežero apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabus vaizdas į ežero tolius ir 7 salas. Užsuksime ir į Platelių miestelį, kuris yra įdomūs savo planine struktūra su būdinga Žemaitijos miesteliams centrine aikšte, Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, dvaro sodyba. Aplankysime šio dvaro ekspoziciją įkurtą svirne ir arklidėje. Svirne – gamtos, dvaro istorijos, senovės, etnografijos ekspozicijos, parodų salė, o arklidėje – vienintelis Lietuvoje Užgavėnių muziejus.

Apsilankysime ir Beržore. Tai senas gatvinis kaimas, minimas nuo XV a., valstybės saugoma kultūros vertybė. Bažnytkaimis yra išsaugojęs tradicinį kraštovaizdį. Beržoro bažnyčia, pastatyta 1746 m., laikoma  kaip vienas seniausių medinių sakralinės architektūros pastatų Lietuvoje.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite