Žvaigždėtas Molėtų kraštas

Europos centras, Molėtai – miesto centras, Dangaus šviesulių stebykla, Etnokosmologijos muziejus.

Keliausime į kraštą, kuris išsiskiria mėlynuojančių vandenų daugybe, miškų, kalvų, daubų gausa, į kraštą, kur yra beveik 300 ežerų –  į Molėtų kraštą. Po trumpos pažinties su Molėtais pasuksime link Mindūnų apžvalgos bokšto ir užkopę  galėsime grožėtis Molėtų krašto panorama.

Sekantis mūsų lankomas objektas bus etnografinė sodyba – tradicinė aukštaitiška pirkia. Čia pamatysime išlikusius senos etnografinės sodybos statinius: rūsį ir tvartą. Šalia jų pastatyta tradicinė dviejų galų troba. O visai netoli etnografinės sodybos yra Senovinė dangaus šviesulių stebykla – šventvietė. Čia sužinosime apie mūsų protėvių pagonišką pasaulėžiūrą, senovės lietuvių astronomijos žinias, senąjį lietuvių Zodiaką. Išgirsime ir apie tai, kad senosios dangaus šviesulių stebyklos buvo skirtos ne tik dangui stebėti, bet ir tikybinėms apeigoms atlikti.

Galiausiai keliausite prie Kaldinių kalvos. Čia lankysime unikalų Etnokosmologijos muziejų.  Turėsime puikią galimybę susipažinti su kosmoso paslaptimis etnologiniu, mokslo istorijos, filosofiniu bei astronominiu požiūriais.  

Bet čia dar ne viskas – mūsų kelionės metu turėsime progą apsilankyti Bernotuose esančiame Europos centre ir pasijusti tikrais europiečiais bei pasididžiuoti, kad turime laimę gyventi Lietuvoje.


 


Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite