Šiaulių kraštas

Šiauliai – pažintis su miestu, Saulės laikrodis, Kryžių kalnas, alpakų ūkis, Kleboniškių kaimo buities ekspozicija.

Mūsų kelionę pradėsime pažintimi su Šiauliais ir pamatysime žymiausius miesto objektus: Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, Talkšos ežero pakrantėje esančią milžinišką geležinės lapės skulptūrą, užsuksime į Saulės laikrodžio aikštę.

Sekantis mūsų sustojimas bus prie Kryžių kalno. Ši vieta nepaliks abejingų bei priblokš čia esančių kryžių kiekiu. O kaip jie čia atsirado, sužinosime iš gido pasakojimo. Stabtelsime Alpakų ūkyje, įsikūrusiame Dargaičių kaime. Sužinosime apie alpakas: iš kur jos kilo, kaip atsirado Lietuvoje, kuo ypatingi šie gyvūnai. Smagiausia dalis susipažinimas su alpakomis. Prižiūrint šeimininkui, gyvūnus galima pašerti, paglostyti, kartu nusifotografuoti.

Užsuksime ir į dar vieną labai vaizdingą vietovę. Mūsų laukia  Kleboniškių kaimas,  išsidėstęs vaizdingame Daugyvenės upės slėnyje. Dabar čia yra Kleboniškių kaimo buities ekspozicija, kuri padės mums sugrįžti į praeitį, į tėvų, senelių ir prosenelių kaimą. Čia rodomi įvairūs baldai, namų apyvokos reikmenys, žemės ūkio padargai bei technika. Eksponuojamos muštokių, oblių, bezmėnų, svarstyklių, važelių, motorų, bei linų šukų kolekcijos. Dar pamatysime koplytėlę, koplytstulpius, kryžius ir šulinius. Sodybos aptvertos įvairiomis tvoromis, siekiant atkurti senąjį kaimo vaizdą.

Edukacinės ekskursijos metu susipažinsime su vieta, kurioje atkurta ypatinga XIX–XX a. pradžios kaimo atmosfera ir pilni įspūdžių grįšime namo.


Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai
Susisiekite