Gruzija - Sakartvelas

Gruzija - Kaukazo kalnų, vyno ir svetingų bei geraširdžių žmonių šalis.

Gruzija yra Azijos žemyno vakarinėje dalyje, Užkaukazėje. Vakarinius šalies krantus skalauja Juodoji jūra. Geografiniu požiūriu Gruzija priklauso Azijai, tačiau žvelgiant iš kultūrinės bei geopolitinės pusės – tai Europai priskiriama šalis.

Pietuose Gruzija ribojasi su Turkija, Azerbaidžanu ir Armėnija, o šiaurėje su Rusija. Palei visą šiaurinę šalies sieną eina Kaukazo kalnai, kur stūkso ir aukščiausia viršūnė – Šachara. Šalies pietus kerta Mažojo Kaukazo kalnai.

Gruzija – tai šalis, kuriai nėra svetima vakarų kultūra, tačiau šalia dera ir rytitiškoji.

Orai čia šilti ir drėgni. Klimatas švelnus, pereinamasis nuo jūrinio į žemyninį. Švelniamšalies klimatui įtaką daro Juodoji jūra, nuo kurios pakrančių šalies vakaruose vyrauja drėgnas ir šiltas oras, taip pat ,šalies šiaurinėje dalyje esantys Kaukazo kalnai, kurie apsaugo nuo šaltųjų oro srovių iš šiaurės.

Kaukazo kalnai - tarsi vizitinė Gruzijos kortelė. Dauguma Kaukazo kalnų viršūnių apledėjusios ir snieguotos. Kalnų papėdėse auga bukų, beržų ir ąžuolų miškai. Švelnus klimatas tinkamas auginti arbatmedžiams, vynuogėms, persikams, abrikosams, arbūzams, citrusiniams vaisiams bei tabakui. Beveik du penktadalius šalies teritorijos užima miškai.

Ypatingai šiltai ir svetingai Baltijos šalių gyventojus sutinkantys gruzinai – labai temperamentingi, šokius ir dainas mėgstantys žmonės. Per šią šalį kadaise vinguriavo prekybos keliai, todėl šalis buvo atsidūrusi tautų kryžkelėje. Šiandiengruzinai sudaro apie 70 proc. gyventojų, bet šalyje gyvena dar apie 100 įvairių tautelių.

Ypatingai šalis didžiuojasi savo virtuve bei vynininkystės tradicijomis. Tai neatskiriama šalies kultūros dalis.. Daugeliui Gruzijos vaizdai asocijuojasi su legendiniame Leonido Gaidajaus filme "Kaukazo belaisvė" matytais lietuvio akiai neįprastais kalnais, srauniomis kalnų upėmis, vietiniais gyventojais ,besiverčiančiais avininkyste, nenutilstančiais tostais ir laisvai besiliejančiu vynu.

Gruzija vadinama turistų dar nenusiaubtu kraštu, šalimi išlaikiusia tvirtas tradicijas ir savitą kultūrą, todėl šiuos, filme regėtus vaizdus galima sutikti ir šiandien...

Susisiekite