Italija

Italija yra valstybė pietų Europoje. Italija apima bato (aulinuko) formos Apeninų pusiasalį ir dvi dideles salas Viduržemio jūroje: Sardiniją ir Siciliją, bei daug mažesnių. Šiaurėje šalis remiasi į Alpes, kur ribojasi su Prancūzija, Šveicarija, Austrija ir Slovėnija. Nepriklausomos San Marino ir Vatikano valstybės yra anklavai Italijos teritorijoje.

Italija garsi savo virtuve, madomis ir dizainu, rūbų pramone, architektūra, menu, muzika ir kaip puiki vieta turizmui. Italija priklauso labiausiai išsivysčiusių pasaulio pramoninių valstybių grupei G8.

Sicilija – kelių civilizacijų lopšys. Vokiečių poetas ir filosofas J.V. Goethe rašė: „Neaplankius Sicilijos, Italija nepalieka jokio pėdsako sieloje. Sicilija yra raktas į Italijos pažinimą". Kitaip tariant, nepažinęs Sicilijos, nepažinsi Italijos. Europoje daugiau nėra tokios vietos, kur galėtumėte rasti tokią turtingą istoriją, daugianacionalinę kultūrą, klestinčią gamtą, smaragdinę jūrą ir puikų poilsį svetinguose viešbučiuose.

 

Sicilija – autonominis Italijos regionas, didžiausia Viduržemio jūros sala, kurios sostinė – Palermas. Saloje yra aukščiausias Europos ugnikalnis – Etna. Tai vienas aktyviausių pasaulio ugnikalnių. Sicilijoje kiekviename žingsnyje jaučiama istorija. Čia mitų ir legendų kraštas: anot Homero ir Vergilijaus, būtent čia kadaise gyveno ciklopai. Pagal istorijos ir architektūros paminklų kiekį Italija UNESCO sąrašuose užima pirmąją vietą, o nemaža dalis paminklų yra Sicilijoje. Daugelis civilizacijų šioje saloje paliko savo pėdsakus, nes Sicilija buvo tautų susitikimų ir susibūrimų vieta. Tai tiltas tarp Afrikos ir Europos. Sicilija – viena gražiausių ir įdomiausių Viduržemio jūros salų, išsaugojusi savo žavesį. Jos klimatas vienas iš švelniausių visoje Europoje. Pakrantėse vyrauja tipiškas Viduržemio jūros klimatas: su švelniomis lietingomis žiemomis ir karštomis vasaromis. Saloje maudymosi sezonas tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio mėnesio. Neatsitiktinai senovės graikai Siciliją vadino „Saulės sala". Sniego baltumo paplūdimiai, nuostabios uolos mažose įlankėlese, didingi kalnai, puikus viešbučių aptarnavimas, klubai ir diskotekos visoje salos pakrantėje ir žinoma. įdomi bei turtinga ekskursijų programa saloje niekuo nenusileidžia žemyninei Italijos daliai.

Susisiekite