Tunisas

Tunisas – įspūdinga šalis, pakeičianti nusistovėjusį požiūrį į daugelį dalykų. Čia gali sau leisti atsipalaiduoti, ramiai traukti kaljaną ir šnekučiuotis, pavyzdžiui, apie lietų, o dar geriau – apie puikų orą.

Geltono smėlio paplūdimiai, saulė, jūra ir palmės, kvapą gniaužiantys gamtovaizdžiai, alyvmedžių giraitės, dangaus mėlynumo langinės baltutėlių namų fone, žaliuojantys šiauriniai slėniai ir plokščiakalniai, neaprėpiami dykumų plotai pietuose – visa, ko reikia, kad džiaugtųsi širdis.

Tunisas keliautojui – tai ir gilaus istorinio palikimo liudijimai, praeities pėdsakas visoms Viduržemio jūros pakrančių tautoms. Finikiečiai, romėnai, bizantiečiai, arabai, turkai ir europiečiai – visų jų pėdsakai liko įspausti Tuniso žemėje.

Apsilankymas Tunise – tai galimybė išvysti antikinės Kartaginos griuvėsius ir El Džemo Koliziejų,  autentišką miestų architektūrą ir paminklus. Kiekvieno miestelio medinoje (senamiestyje) dominuoja turgus, kur prekeivių balsai netyla nuo ryto iki vėlyvų sutemų.

Ši Šiaurės Afrikos šalis, esanti pasakiško Magribo pietuose, visam laikui pavergia širdis tų, kurie pirmąkart įžengė į jos svetingą žemę.

Subtropinis klimatas ir egzotiški vaizdai daro Tunisą idealia poilsio vieta: tikri senovės žinovai atras sau seniausių civilizacijos paminklų: senovinių miestų, amfiteatrų, akvedukų, šventyklų griuvėsių, subtilaus darbo mozaikų paveikslų, antikos skulptūrų, tvirtovių ir fortų, viduramžių arabiškų turgų ir mečečių.

Mėgstantys atsipalaiduoti paplūdimyje turės galimybę įvertinti europietišką viešbučių aptarnavimą, baltą smėlį ir šiltą Viduržemio jūros vandenį.

Aktyvaus poilsio mėgėjams Tunisas yra paruošęs buriavimą, golfą, safarį ir keliones kupranugariais po Pietų Sacharos barchanus.

Garsūs Kairuano kilimai ir odos dirbiniai, nuostabi keramika, Afrikos gyvūnų statulėlės iš medžio ir akmens, kupranugarių statulėlės, afrikietiškos kaukės, alyvuogių aliejus, rytietiški saldumynai, ir geriausios Rytuose datulės labai populiarūs turistų gretose.

Šalia valstybinių "Monoprix" ir  "General"  prekybos centrų miestuose yra nedidelių krautuvėlių. Kainos čia fiksuotos ir nurodyti kainoraščiuose.

O štai turguose ir privačiose parduotuvėliuose priimta derėtis. Pirma kaina, kurią jums čia pasiūlys, gali būti tris, penkis, arba net dešimt kartų didesnė negu reali.

Susisiekite